Sportovní oblečení. Sluší Ti?


Bylo nebylo. Najednou stojím před cedulí s nápisem Sporťákov. Hned u vstupu do města se mě aktivně ujme krejčí a rychle mne odvádí do své dílny se sportovním oblečením. Vysvětluje mi, že každé město této Módní Krajiny OCTO CODES® má typické outfity. Lidé tu do oblékání promítají svou osobnost a povahu, proto jim to velmi sluší.

Kromě Sporťákova, kde rádi nosí sportovní oblečení, sem patří Romantická Lhota, Ležérní Krajina, Elegantní Městys, Nekonečná Rebélie, Královský Dvůr, Oslnivý Třpytkov a Čarodějný Ostrov.

Prací krejčího je oblékat cizince do místních sportovních krojů. Obchod je velmi dobře zorganizován. Než se ale stihnu rozkoukat, krejčí mi se slovy: „Děvče, dnes se koná tenisový turnaj, tak kdyby ses chtěla zúčastnit.“ podává bílé tílko s nápisem, krátkou modrou sukni s všitými kraťasy, batůžek a bílé kecky.

Když se ptám po převlékací kabince, ve které bych své papírové tělíčko oblékla, vypadá překvapeně. „Papírová panenko, to tu nepotřebujeme, akorát to zdržuje,“ sporťáci si to zkouší hned u stojanu.

Vklouzávám do místního kroje – sportovního oblečení

Vklouzávám do místního kroje – sportovního oblečení. Dotyk látky působí magicky. Přepíná mne do jiného nastavení. Okamžitě naskakuji na vlnu krejčího. Vlévá se mi do žil rychlost, dynamika a touha jít si zasoutěžit v místním klání. Chci předvést perfektní výkon a zvítězit. Krejčímu energicky poděkuji a rozloučím se. Cíl je jasný. Přímočaře, co nejkratší cestou ke kurtům.

Ve městě potkávám přátelsky naladěné lidi. Říkají si kamarádi. Hned se zapovídáme, i když trochu v poklusu. Vadí nám být dlouho na jednom místě. Cítíme nutkání se neustále hýbat a zařizovat. Škoda mrhat časem, když se dá dělat tolik věcí! Dozvídám se, že turnaj začíná až odpoledne. Tak stíhám ještě projít město, nakoupit suvenýry a poznat místní atmosféru.

Sportovní oblečení je jednoduchých střihů a čistých barev

Lidé ve Sporťákově vypadají velice mladě a energicky. Zaujala mě místní móda. Na první pohled mi je jasné, že místní lidé upřednostňují oblečení jednoduchých střihů, funkční, umožňující volný pohyb. I když z některých modelů je patrné, že nejdou sportovat, nýbrž na jednání či do společnosti. Outfity nesou tyto prvky také. Jde o sportovní styl, vyjadřující osobnost člověka, který se rád hýbe a je aktivní.

Sportovní kamarádi, jak Táňa Havlíčková, autorka metody OCTO CODES® tento styl nazvala, milují kombinace základních čistých barev, především tmavě modré a červené. Vidím i zelenou, žlutou a bílou. Tyhle čisté barvy podporují živost a akčnost místních lidí. Oblečení se velmi dobře kombinuje, protože je jednobarevné. Oblíbené vzory jsou širší pruhy především námořnická trika a větší kostky.

Nejčastěji vidím obyčejná bavlněná trička, košile, lehce přiléhavé bavlněné svetry, mikiny s nápisy, kalhoty rovného střihu, tříčtvrťáky, kraťasy, krátké sukně do áčka nebo skládané, krátké bundy. Na nohou kecky nebo jiné pohodlné boty pánského typu.

Na doplňky si moc nepotrpí. Jen se to plete. Vystačí si s batůžkem nebo kroskou (kabelka na dlouhém popruhu křížem přes tělo). Vzácně vidím na krku řetízky a malé náušnice typu pecky. Prostě aby nic nepřekáželo a mohlo se kdykoliv rychle vyrazit :-).

Co vše se dá stihnout během odpoledne

Konečně nastává čas turnaje. Trpělivost není v tomto oblečení mou silnou stránkou. Soutěživě se deru dopředu a zapisuji do turnaje. Než přijde na řadu můj zápas, přihlásím se na trénování dětí a ukázky tenisu začátečníkům v doprovodné sekci. Energie mám na rozdávání. Tak si ještě mezi zkrácenými sety s kamarády zapinkám volejbal. Týmové hry mají něco do sebe.

S vypůjčeným sportovním oblečením vracím i vypůjčenou energii

Pomalu se začíná smrákat a den končí. Krejčímu vracím vypůjčené sportovní oblečení. Se sejmutím posledního kousku na mne dolehla neskutečná únava, zmizela rychlost, dynamika, soutěživost, výkon, zacílenost a organizační schopnosti.

Takovou energii mi oblečení ve sportovním stylu propůjčilo a já měla pocit, že to jsou moje vlastnosti. Energie oblečení mě nutila chovat se jinak. Teď se z toho cítím vyčerpaná. Vlastně jsem se zahalila do energie jiného člověka a zkusila žít jeho život.

Byl to skvěle strávený den. Stihla jsem několikanásobně víc věcí než obvykle, ale tohle tempo není pro mě. Sportovní kamarádi jsou skvělí lidé. Poznala jsem jejich přednosti a ráda se na ně obrátím, až se mi některá z jejich dovedností bude hodit.

Mé přirozené nastavení je však jinačí, pomalejší. Pro mě oblečení ve sportovním stylu vhodné není.

8 stylů OCTO CODES®

Vydávám se na cestu za dalším poznáním po Krajině 8 stylů OCTO CODES® a doufám, že naleznu ten pravý styl pro sebe.

„Kam jdeš papírová panenko?“
„Do Romantické Lhoty. Prý je tam vše naopak. A kdopak to mluví?“
„To jsem já, budu Ti dělat průvodce na cestě po OCTO CODES®.“
„Jéé, Ty jsi překrásný motýl.“
„To je tím, že vím, co mi sluší.“

„Víš, že každému sluší něco jiného? Nejlepší je, když se oblékneš podle svého charakteru a do stylu oblékání promítneš to, co ráda děláš. Někdo je věčně v pohybu, jiný nejradši lenoší s knížkou pod dekou, dekoruje domov, vaří nebo třeba zmizí při každé příležitosti do přírody, i to má vliv na volbu oblečení.“

„Na příklad křehké ženě s jemnými rysy bude pravděpodobně velmi slušet květinková halenka s volánky, zatímco drsňačka, která se s ničím dlouho nemaže, by v ní vypadala, jak slon v porcelánu. Ona to ta drsoňka podvědomě cítí. I když si tu halenku možná v touze po tom vypadat žensky koupí a nenosí ji.

Přitom paradoxně mnohem přitažlivěji bude vypadat ve věcech, které na první pohled tolik žensky nevypadají. S ní souzní a proto vytváří oku lahodící celek.“

„Pozoruhodné je, že když se začneš oblékat do toho, v čem se cítíš skvěle, tak Ti to i neuvěřitelně sluší. O tom je OCTO CODES®. Jestli chceš, pomůžu s nalezením osobitého stylu i Tobě.“

„Dovol si vylétnout z kukly a nos to, co Ti doopravdy sluší.“

JKK Jana Kořínek Koldová
„Pomáhám nespokojeným ženám získat jejich vytouženou postavu a najít takové oblečení, které jim doopravdy sluší a zvýrazní jejich přednosti. I sebevědomí poposkočí radostí.‟ Můj příběh si přečtěte zde >>

I Vy můžete být spokojená maminka díky získání Vaší vytoužené postavy snů a nalezení toho, co Vám opravdu sluší. Spokojená máma = šťastné dítě. Inspirace na Vás čeká na Facebooku.  Dejte stránce To se mi líbí a získejte přístup k jinému pohledu na módu, která se stává Vaší druhou kůží a k zdravému stravování, které Vás dovede k vytoužené štíhlé postavě.

Zapojte se do bezpečného prostoru podobně smýšlejících maminek v uzavřené facebookové skupině a získejte novou inspiraci.

Jsem autorka eBooku s názvem Jak si mateřskou užít a nejen přežít - snadný návod v 5 krocích. A jak získat dostatek energie na vše, co potřebujete a chcete zvládnout s dětmi >>

A také autorka eBooku zdarma s názvem 3 důvody, proč jste skvělá máma. Přestaňte o sobě konečně pochybovat. >>